Consument en expertjury bepalen samen de Leukste Uitjes van Nederland

Op donderdag 12 februari worden de winnaars van de Leukste Uitjes van Nederland bekendgemaakt. Dat gebeurt tijdens de vakbeurs Dagrecreatie Live in Gorinchem. De prijzen worden uitgereikt per provincie en op landelijk niveau. De verkiezing is een doorontwikkeling van het initiatief dat de ANWB de afgelopen jaren organiseerde, waarbij het oordeel van consumenten centraal stond.

Naast publieksstemmen is dit jaar voor het eerst ook een vakjury betrokken. Deze jury bestaat uit studenten en docenten van Breda University of Applied Sciences. Door deze combinatie van consumentenoordeel en expertbeoordeling krijgt de verkiezing extra inhoudelijke waarde.

Meer inzicht voor winnaars

De genomineerden zijn eerder geselecteerd via een publieksstemming op Go-Kids. De toevoeging van een vakjury betekent dat winnaars naast een award ook een certificaat ontvangen met scores op verschillende onderdelen van hun bedrijf. Deze scores geven inzicht in sterke punten én in mogelijke verbeterkansen.

De beoordelingscriteria bieden niet alleen houvast voor de winnaars, maar ook voor andere dagattracties die structureel aan kwaliteit willen werken. Volgens Goof Lukken, senior lecturer Attractions and Theme Parks Management, wordt onder meer gekeken naar gastbeleving, gastvrijheid, prijs en kwaliteit, toegankelijkheid, merkbeleving, entertainment, duurzame bedrijfsvoering en logistiek.

Netwerken en kennis delen

De uitreiking van Het Leukste Dagje Uit stond bij de ANWB al bekend als een belangrijk netwerkmoment voor de dagrecreatieve sector. Die rol wordt nu voortgezet tijdens Dagrecreatie Live. Niet alleen genomineerde ondernemers, maar alle professionals uit de sector zijn welkom om de uitreiking bij te wonen, onder het genot van een hapje en een drankje.

Naast de awarduitreiking biedt Dagrecreatie Live een inhoudelijk programma en een beursvloer waar toeleveranciers hun innovaties presenteren. Onderdeel van het programma is onder andere een talkshow over de toekomst van dagrecreatie, begeleid door Goof Lukken, met bijdragen van Timo van Boekel, Rens Willemsen en Anne van Rijn. Bezoekers kunnen daarnaast deelnemen aan speeddates met BUas studenten en presentaties volgen van vakspecialisten.

Samenwerking binnen de sector

Het Leukste Dagje Uit wordt georganiseerd door Go-Kids, in samenwerking met DPG Media, Pretwerk.nl, Easyfairs, Great Stay App en Breda University of Applied Sciences. Meer informatie en registratie voor een bezoek aan Dagrecreatie Live is te vinden via de website van Recreatie Vakbeurs.

To top