Welkom
Het is weer zover! De grote vakdag van Pleisureworld dient zich weer aan! Oud en vertrouwt als concept, maar in een nieuwe jasje. Vertrouwde inspiratie, netwerkmomenten en kennisoverdracht, maar ook een nieuwe koers en een nieuwe kapitein!
Boek nu de laatste tickets, inmiddels meer dan 200 aanmeldingen!!
De community van Pleisureworld is sterker dan ooit en we zijn er voor de ondernemers die nét even een stapje harder willen lopen dan de rest en graag op de hoogte blijven van trends en innovaties. Onder leiding de nieuwe leiding van Richard Otten organiseren we daarom deze vakdag op 23 juni bij Bommelwereld waar we gast zijn met Edwin Bomers en zijn club.
Dagrecreatie en verblijfsrecreatie groeien steeds verder naar elkaar toe. Gasten verwachten méér dan alleen een plek om te overnachten of een dagje uit. Ze zoeken beleving, samenhang en kwaliteit. Dat vraagt om scherpe keuzes in concept, investering en uitvoering.
Tijdens deze vakdag brengen Pleisureworld, BommelWereld en Marveld Recreatie leisureprofessionals samen rond één centrale vraag: hoe bouw je aan een sterk en toekomstbestendig aanbod waarin indoor recreatie en vakantieparken elkaar versterken?
Je krijgt een kijkje achter de schermen bij BommelWereld en Marveld Recreatie (Edwin Bomers zal delen hoe het tot nu toe loopt: kleine hint, beter dan verwacht) en je hoort eerlijke praktijkverhalen van ondernemers en experts en gaat in gesprek over routing, storytelling, investeringen en rendement. Niet vanuit theorie, maar vanuit wat er nu gebeurt in de markt.
Deze vakdag is bedoeld voor ondernemers, managers en professionals die verder willen kijken dan hun eigen discipline en benieuwd zijn naar hoe hybride vormen van recreatie zich ontwikkelen.
Vakdag Indoor Recreatie en Vakantieparken
Dinsdag 23 juni 2026
BommelWereld & Marveld Recreatie
Een inspirerende vakdag voor leisureprofessionals waar dagrecreatie en verblijfsrecreatie samenkomen. Met praktijkverhalen, cijfers, workshops en een exclusieve backstage rondleiding. Let op! Laatste tickets!
– Inzichten uit BommelWereld en Marveld Recreatie
– Inspirerende sprekers uit de leisuresector
– Workshops en infoplein met standhouders
– Netwerken met collega’s en partners
Registreer je als bezoeker (locatie of leverancier) of meld je nog last-minute aan als standhouder.
Tip! We kunnen ook pre-overnachting regelen in het hotel of in de bungalows, zodat je op tijd en uitgerust aan de vakdag kan beginnen (prijs op aanvraag)
Laatste tickets!
Onze Sprekers
Edwin Bomers – Marveld Recreatie / BommelWereld
Edwin Boomers is nauw betrokken bij de ontwikkeling en exploitatie van BommelWereld binnen Vakantiepark Marveld Recreatie. Tijdens deze vakdag deelt hij de eerste inzichten zes maanden na de opening van het indoor pretpark.
In zijn sessie gaat Edwin in op bezoekersaantallen, de meest populaire attracties en het gedrag van gasten. Daarnaast laat hij zien wat de komst van BommelWereld betekent voor het vakantiepark als geheel en welke spin-off dit oplevert.
Ook komt de besteding per gast aan bod en welke lessen hieruit te trekken zijn voor ondernemers die investeren in dagrecreatie als onderdeel van hun totaalconcept.
Edwin is en blijft een eigenwijze, nuchtere en bovendien goudeerlijke Achterhoeker met het hart op de juiste plek. Een echte ambassadeur voor onze sector en gelukkig iemand die tegen de stroom in durft te zwemmen. “Ik had voor dit geld ook twee campings kunnen kopen, maar dat is minder leuk.”
Carolien Nederlof – Leisure Link
Carolien Nederlof is oprichter van Leisure Link en al jaren actief in de ontwikkeling van vrijetijdsvoorzieningen. Zij werkt met ondernemers en organisaties aan positionering, doelgroepkeuzes en het ontwikkelen van concepten die onderscheidend én haalbaar zijn.
Een rising star vanuit de nieuwe generatie in het landschap van adviseurs die met een eigen kijk op dingen kleur geeft aan haar adviestrajecten.
Tijdens deze vakdag deelt Carolien de lessen uit Luminiscence, een tijdelijke beleving in de Oude Kerk in Delft die in korte tijd meer dan 100.000 bezoekers trok. Aan de hand van deze case laat zij zien hoe beleving, timing en marketing samenkomen en welke keuzes daarbij het verschil maken.
De inzichten zijn direct toepasbaar voor ondernemers die werken aan nieuwe pop-up concepten, tijdelijke ervaringen of de doorontwikkeling van hun bestaande aanbod.
Coen Bertens – TDAC
Coen Bertens houdt zich al jaren bezig met gastbeleving binnen dagrecreatie, indoor parken en Family Entertainment Centers. Een echte innovator en insituut op het onderwerp van gastheerschap, Vanuit zijn ervaring weet hij hoe belangrijk samenhang is tussen attracties, medewerkers en de manier waarop gasten door een park bewegen.
In zijn sessie gaat Coen in op het belang van een sterke dagrecreatie binnen verblijfsaccommodaties. Hij laat zien hoe routing, storytelling en de rol van medewerkers direct van invloed zijn op beleving, doorstroom en besteding.
Aan de hand van praktische voorbeelden geeft hij inzicht in wat een goede attractie of activiteit is en welke keuzes bijdragen aan een park dat logisch aanvoelt voor de gast.
Pieter Cornelis – Cornelis Leisure Consultancy
Docent Fontys Academy for the Creative Economy
Pieter Cornelis houdt zich bezig met de vraag wanneer een investering in leisure echt succesvol is. Vanuit zijn werk als consultant en docent doet hij onderzoek naar het effect van nieuwe investeringen op bezoekersaantallen, besteding en rendement.
Tijdens zijn sessie neemt Pieter je mee in het thema Investment Thrills. Hij laat zien hoe je het resultaat van een nieuwe investering kunt beoordelen en welke factoren bepalen of een investering bijdraagt aan structurele groei.
Aan de hand van onderzoek en praktijkvoorbeelden geeft hij inzicht in hoeveel extra bezoekers een investering kan opleveren en wat dit betekent voor het financiële resultaat van een park.
Richard Otten – Pleisureworld
Richard Otten – sinds kort de nieuwe eigenaar van Pleisureworld sluit de vakdag af met een blik op de opkomst van hybride vakantieparken. Vanuit zijn rol bij Pleisureworld verbindt hij dagrecreatie en verblijfsrecreatie en laat hij zien hoe deze werelden steeds vaker samenkomen in nieuwe concepten en samenwerkingen.
Reserveer nu een stand of laat je zien als sponsor (let op! nog slechts enkele plekken beschikbaar)
Als standhouder of sponsor profiteer je van zichtbaarheid vóór, tijdens en na het event. Denk aan aanwezigheid op het infoplein, vermelding in het dagprogramma en exposure via de Pleisureworld-kanalen, waaronder de website, nieuwsbrieven en LinkedIn.
Wil je jouw organisatie positioneren als relevante speler binnen indoor recreatie en vakantieparken en direct in contact komen met de juiste doelgroep? Dan is deelname als standhouder of sponsor een passende keuze.
Interesse in deelname? Klik op onderstaande link
Boek hier je stand
Deelname en tarieven
De Vakdag Indoor Recreatie en Vakantieparken is toegankelijk voor leisureprofessionals uit recreatie en toerisme. Deelname omvat het volledige programma, toegang tot BommelWereld, het infoplein met standhouders, de workshops, de backstage rondleiding en de afsluitende netwerkborrel.
Wil je als standhouder of sponsor deelnemen aan deze vakdag? Neem dan contact met ons op voor de beschikbare mogelijkheden en bijbehorende tarieven. Locaties (eigenaren van campings, vakantieparken, dagattracties, binnen speeltuinen, FEC’s, etc.) betalen 175 EUR p.p. Leveranciers, consultants en iedereen die niet onder de eerste groep valt, betalen 275 EUR p.p. Er zijn nog slechts enkele plekken beschikbaar, dus op is op!!!
Programma
Aanvang
09:45 – 10:30 uur
Warm welkom
Ontvangst door Olivier B. Bommel en Tom Poes met koffie en een krentewegge. Een eerste kennismaking met bekende en nieuwe relaties in de bijzondere setting van het kasteel van’de heer van stand’.
10.30 – 10.45 uur
Opening
Opening dagvoorzitster Kim-Elle van Ernst die ons welkom heet en door Richard – de nieuwe eigenaar van Pleisureworld – met een frisse blik op ontwikkelingen binnen de leisuresector.
10.50 – 11.10 uur
Edwin Boomers – Marveld Recreatie / BommelWereld
Zes maanden na de opening deelt Edwin Boomers de eerste inzichten. Wat weten we over bezoekersaantallen, populaire attracties, bestedingen per gast en de spin off voor het vakantiepark?
11.10 – 11.30 uur
Coen Bertens – TDAC
Coen Bertens gaat in op het belang van routing, storytelling en de rol van medewerkers binnen indoor recreatie en Family Entertainment Centers. Wat maakt een attractie of activiteit echt succesvol?
11.30 – 11.50 uur
Carolien Nederlof – Leisure Link
Aan de hand van Luminiscence, een grootschalige lichtshow in de Oude Kerk in Delft, deelt Carolien Nederlof lessen over beleving, timing en marketing en de economische spin off voor een regio.
11.50 – 12.10 uur
Pieter Cornelis – Cornelis Leisure Consultancy
Pieter Cornelis neemt je mee in Investment Thrills. Hoe bepaal je of een investering succesvol is? Wat levert een nieuwe investering op in bezoekers en rendement?
12.20 - 12:30
Afsluiting van het ochtendprogramma door Kim-Elle van Ernst
12:30 – 14.00 uur
Vrij bezoek en infoplein
Netwerkbuffet met een breed aanbod en een goed moment om elkaar te spreken.
14.00 – 15.00 uur
Workshops infoplein
Vanuit www.familyentertainmentcenters.nl worden de volgende rondes aangeboden:
1. Wat zijn de laatste nieuwtjes (Attracties wereld wijd) – Bart Dohmen – TDAC
2. Indoorspeeltuin transformeert naar mini FEC – Hans van Leeuwen – Slimm Advies
3. Hoe wordt je Member van Familyentertainmentcenters.nl en wat zijn de voordelen? Richard Otten in gesprek met Erwin Sommers – Koek.nl
4. Van horeca naar eatertainment: hoe food, leisure en gastbeleving samen rendement maken – Frans Schoon – O’Learys
Vanuit www.vakantiehuisvandetoekomst.nl worden de volgende rondes aangeboden:
1. Wat is de meerwaarde van het Certificaat Natuur inclusief? Dariëlle van Bemmel – Molecaten
2. Vernieuwen is nog geen vooruitgang. Waarom veel parken wel investeren, maar niet onderscheidender worden – Hielke Tillema – Rekreation
3. Structureel 10% hogere bezetting met het juiste Glamping Concept – Dennis Aalders – Campsolutions
4. Marktontwikkelingen en boeking gedrag in 2026: waar liggen de kansen voor recreatieondernemers? – Mark Gerrits – Leisurepeaks
15.00 – 16.30 uur
Backstage rondleiding
Er komen twee rondleidingen: eentje achter de schermen bij Indoor Pretpark BommelWereld door Bart Porskamp, de andere met het treintje bij het waterpretpark en Hotel Havezate van Vakantiepark Marveld Recreatie met Edwin Bomers. Let op! Je moet een keuze maken en kan ze niet allebei doen. Er is slechts beperkte plek in het treintje.
16.45 – 17:15 uur
Richard Otten – Pleisureworld
Vakantiepark of pretpark? Richard Otten sluit af met een reflectie op de opmars van hybride vakantieparken met een panelgesprek met alvast een doorkijkje naar alle evenementen, kennistafels en inspiratiereizen in het najaar. Waaronder de Vakantiehuis van de toekomst kennistafel XL tijdens de recreatie vakbeurs, de FEC inspiratiereis door het zuiden, de internationale trip naar Puy de fou en Salon Atlantica en ook de Nationale Netwerklunch in december in. Onze grote najaar event waar we ook weer 200+ deelnemers verwachten. De locatie zal aan het einde bekend worden gemaakt.
17:30 – 18:00 uur
Netwerkborrel
Afsluitende netwerkborrel met een hapje en een drankje, en wellicht wordt het nog later… als je begrijpt wat ik bedoel…
Deelnemers
- Edwin Bomers – Marveld Recreatie / BommelWereld
- Carolien Nederlof – Leisure Link
- Coen Bertens – TDAC
- Pieter Cornelis – Cornelis Leisure Consultancy
- Richard Otten – PleisureWorld
- Alessandro van de Loo – Country Resort Papillon
- Tessa Langedijk – Er was eens Marketing
- Rutger van de Maat – Vakantiepark Mölke
- Bas van Mill – SVR.nl
- Hans van Leeuwen –SLIMMadvies
- Peter Ros – Vakantiepark de Nollen
- Menno Warnaar – Fime Productions
-
Els Scholten – Camping Geversduin
-
Marten Plantinga – Strandcamping Duinoord
-
Mart ter Braak – Booking Experts
-
Elise Menkveld – Wander Journeys
-
Daan de Rooij – Xandrion
-
Harold Stemkens – Libelnet
-
Kim-Elle van Ernst – Gastvrijheid begint van binnen
-
Johanna Oosterbaan – Recreatiebeleving
- René Peul – Voormalig Avonturenpark Hellendoorn en Summio Parcs
- Quinten Luykx – 24 Indoor Support B.V.
- Nelle-Marie Peters – Gemeente Lelystad
- Erwin van de Berg – Ticra Outdoors
- Gerard Spin – Parkingware
- Lillian Veldman – Parkingware
- Stef Driessen – ABN Amro
- Judith Woordes-Scheepers – Snibbit
- Roos Wijsman – Petro Art Production
- Lennard Kempers – Vakantiepark Eiland van Maurik
- Rutger van Londen – Xandrion
- Jules Klein – Vakantiepark Westerbergen
- Dion Stuijt – Fun Village Rotterdam
- Jordy van Helden – Recreatiepark de Leistert
- Nick Geefshuijsen – U-Play
- Tjasse van der Drift – HSO Hertzinger & Hertzinger Green Connect
- Edwin van Beek – Roomplus B.V.
- Jan Stuijt – Fun Village Rotterdam
- Robbie de Haas – HSO Hertzinger & Hertzinger Green Connect
- Marsha van Santvoort – ApplyforTourism
- Arjo Mudde – Madino
- Gerard Karens – Madino
- Sjoerd Vissers – Vislocks
- Anne-Sophie Kamphuis – Camping de Kleine wolf
- Stefan van der Putten – BUAS Academy Leisure & Events
- Ilse Kröse – BUAS Academy Leisure & Events
- Erwin Pronk – Flierefluiter
- Bernard Wesseling – Solar Woodle
- Hielke Tillema – Rekreation
- Dominique Langer – Rekreation
- Mats Warmerdam – Qbud
- Serge van der Heijden – Dormio Resorts
- Tim Rooijakkers – Landal
- Angela Bergsma – Dormio Resorts
- Peter Ramp – Kennemerduin Campings
- Djoerd Vulto – Camping de Lakens
- Lisa Olthof – Rekreatie vakkrant
- Erwin Sommers – Koek.nl
- Casper de Koning – Sweet Robo
- Liam Joy Niemeijer – QuizX
- Emke Brinkman – Recranet
- Luuk van der Laan – Sweet Robo
- Floortje Goenee – Deluux
- Erik Kroon – Leisureking
- Ashwin Blauw – Compact Housing
- Paul van den Berg – Compact Housing
- Elien Goethals – NV Studio Plopsa
- Olaf Boxman – B&Eau / Gemeente Barneveld
- Peter Madern – Camps4Kids
- Elfanie toe Laer – Financieël Dagblad (FD)
- Jeroen Buter – Kinderpretpark Julianatoren
- Tom Clarijs – Capfun de Bongerd
- Marijn van Amstel – Pretfabriek Woerden
- Linda Zielman – De Flierefluiter
- Martijn Lambeck – Glampings.com
- Stephan Jansen – Dutch AV
- Benny Graafsma – Every office
- Danny Lubbers – Every office
- Florence Roosendaal – The park VR
- Harald van der Sluijs – Spyderwheelz
- Amber Moed – Checkin PR
- Thomas van der Zwaan – Recreapark
- Wilco Spies – Recreapark
- Nick Geefhuijsen – Uplay
- Annemarie ter Grote – Wegter Brands
- Walter Jonker – Pretwerk.nl
- Ralf Drewes – Recrasolutions
- Sven Benerink – Polyned
- Darielle van Bemmel – Molecaten
- Richard de Bruin – Leisure Magazine
- Wes Bruins – Boekjouwhuisje.nl
- Emma de Nooij – Boekjouwhuisje.nl
- Ton Derks – Billybird
- Steven van Dieten – Amplixs
- Menno van de Wetering – Amplixs
- Michelle van Keulen – Bowltech
- Johnny Staals – Bruns BV
- Justus Katerberg – Qbud
- Lars Jansen – Tjenzen
- Huub Stikkelbroeck – Strandcamping Duinoord
- Thomas Moelands – De Omgevingsadviseurs
- Annewies de Haan – De Omgevingsadviseurs
- Oskar Evers – CSU
- Niek Otte – CSU
- Lydia van der Linde – Speelboerderij Drentse Koe
- Erik van der Linde – Speelboerderij Drentse Koe
- Arjan van Esveld – Dormio Resorts
- Inge van der Sluijs – TOP Parken
- Gerard Bouwhuizen – TOP Parken
- Henk van den Broek – Hullie
- Anja van den Broek – Hullie
- Bart Dohmen – TDAC
- Frans Schoon – O’Learys Group
- Dennis Aalders – Campsolutions
- Henry Boedhoe – Sunvig
- Eddy de Wit – Trendzz for you
- Ruud Westerhuis – Landal Esonstad
- Mark Gerrits – Leisurepeaks
- Bram van de schouw – Kinder pretpark Julianatoren
- Ingrid de Jong – Molecaten
- Marijn van Amstel – Landgoed Ginkelduin
- Micky Verhaeg – Shuffly
- Jean Kiekebosch – Hof van Saksen
- Reinoud van Assendelft de Coning – Van Assendelft en Partners
- Ester te Dorsthorst – Recreatiepark Goorzicht
- Jacques Seine – Seine Vastgoed
- Herbert van den Born – Tommy Bookings
- Christiaan Slager – Tommy Bookings
- Mark van Vliet – Spetterplaza
- Jorien Wopereis – Recreatiepark Goorzicht
- Mark van Westerlaak – Factor Architecten
- Rick Melchers – Factor Architecten
- Sven Hendriks – Factor Architecten
- Mieke Marynissen – The Park Playground
- Sam Custers – The Park Playground
- Klaus Hoven – BUAS Academy Leisure & Events
- Monique Schulte – BUAS Academy Leisure & Events
- Niels Wittkamp – BUAS Academy Leisure & Events
- Roel van Dijk – BUAS Academy Leisure & Events
- Stefan van ’t Noordende – De Krim Texel
- Arjen Poelman – De Krim Texel
- Lars Hogen-Esch – Huurper
- Jan Peters – Landgoed Zwartemeer
- Rick Otter – Recreatiepark de Boshoek
- Chantal van Zwieten – Recreatiepark de Boshoek
- Loran Schlangen – Eli play
- Remko Dolhain – Dolhain Leisure / Glampingexpert.nl
- David Slob – The Entertainment Crew
- Sjoerd Walravens – The Entertainment Crew
- Jelle van Oosterhout – Cosmo Entertainment
- Edmond Knapen – Cosmo Entertainment
- Monique Pepping – Bungalowspecials.nl
- Sophie Janssen Kuijper – Landal
- Simon van Dijk – I-Play
- Jeffrey Weers – I-Play
- Merel Hoffstedde – Qenner
- Peter Bekkering – NRIT
- Roland van Pelt – Boshuys Best
- Jelmer Brouwer – Sidijk
- Yoran Wijkstra – Sidijk
- Bram van der Linden – Teamsport E-Karting
- Alex van der Grift – De Krakeling
- Jan de Roos – Vitale Vakantieparken Drenthe
- Kathy Verkade – Keyplan
- Levi de Groot – SolarWoodle
- Timo van Boekel – Ginder
- Roger Zwakenburg – EEZZ
- Chris van der Kamp – Wecovi
- Nasreen Noori – Wecovi
- Thijs Eerens –Games-XL
- Ray van der Klis – Games-XL
- Maikel Habraken – De Brandevoortse Hoeve
- Thijs van de Vrande – De Brandevoortse Hoeve
- Mark van Duijn – Uplay
- Marloes Ten dolle – Vakantiepark de italiaanse meren
- Michael Letens – Clickables
- Remco Davidse – Clickables
- Frank Luken – Tommy Bookings
- Arjan van den Belt – Eijsink
- Niels Paus – Eijsink
- Jesse Loeffen – Eijsink
- Niek Beimer – LeisurePeaks
-
Annike Koopman – Campsolutions
-
Peter Kortenhoeven – PWXR
- Jenz Verbogt – Economic Board Groningen
- Jacob de Jong – Economic Board Groningen
- Jean-Paul Haenen – JPHaenen
- Ugur Uraz – Sweet Robo
- Robert van Ierlant – Hotek Hospitality Group
- Michael Bunink – Capfun de Bongerd
- Rick Andeweg – Quizzzit
- Joeri Dusch – Virtual Reality Slide / Dewi Online
- Mechiel Blokland – Tovertuin
- Rein van Woerden – Familiecamping Beloofde Land
- Henrieke van Woerden – Familiecamping Beloofde Land
- Marc van den Burg – Lappset Yalp B.V.
- Deborah ten Hove – Lappset Yalp B.V.
- Marcelle van Meerten – ’t Veluws hof
- Carsten van Meerten – ’t Veluws hof
- Silja de Boer – Molecaten Europe B.V.
- Lara Willemsen – Vakantiepark Het Lierderholt
- Sybren van Aart – Vakantiepark Het Lierderholt
- Leonie Smit – Marindex B.V.
- Jeroen van Amstel – QBTEC
- Kevin Martens – Billybird
- Margot Demmers-Venema – Dutchen
- Hans Imanse – Moos Studioos
- Riette Mulder – GO-Kids
- Britt Heinrichs – EEZZ
- Mark Van Weelden – EEZZ
- Wesley Dubbink – Wema Leisure
- Robert Krops – Trendzz for you
- Jan van de Walle – insmart
- Jos Stötefalk – JJS Events
- Peter Cruys – Countus
- Jordy Westerink – Bowltech
- Barry Damen – Campplus
- Corina Buitendijk – Campplus
- Rolf de Jong – Koek.nl
- Huub van de Venn – Koek.nl
- Iris Raanhuis – NHL Stenden
- Tijn van Tilborg – NHL Stenden
- Melvin van Brakel – Intratuin
- Julia Lubbers – WeMa Leisure
- Corné van Oort – Verhoeve Groen
- Klaas Jan Hofstra – Verhoeve Groen
- Roy Platje – Red Online Marketing
- Barry Bogman – QuizX
- Jurgen van Aalst – Kiremko
- Bram de Koning – Van Hoorne Studio
- Michel Schrama – Corpus Experience
- Naved Khan – Rapid Security
- Tommy Lewis – EasySecure International
- Gilles Rousel – Van Hoorne Studios
- Emmy Wilde – The Chocolate Factory
- Siebe van Hout – The Chocolate Factory
- Niels Geerts – CIE